Dlaczego warto skorzystać z usług księgowej?

Każdy, kto prowadzi własny biznes, wie, że wiąże się to z wieloma różnymi wyzwaniami. Aby firma dobrze prosperowała na rynku, trzeba dbać m.in. o odpowiednią promocję produktów czy usług, a jednocześnie załatwiać na bieżąco sprawy związane z wypełnianiem obowiązków prawnych, urzędowych i finansowych. Samodzielne prowadzenie księgowości to dodatkowy obowiązek, który pochłania cenny czas. Może także powodować trudności w zakresie poprawnego rozumienia zawiłych przepisów podatkowych, które często ulegają zmianom. Łatwo jest popełnić błąd, który potem może narazić firmę na straty finansowe, a w konsekwencji także na utratę reputacji.

Niedawno popularne było zatrudnianie księgowej na etat w firmie. Teraz jednak wiele przedsiębiorstw korzysta z ofert biur rachunkowych ze względu na to, że jest to rozwiązanie przynoszące wiele korzyści, nie tylko ekonomicznych. Świadczone przez nie usługi księgowe są odciążeniem dla każdego przedsiębiorcy. Jego obowiązki w tym zakresie przejmują specjaliści.

Współpraca z biurem rachunkowym Sabiny Nowak w Żywcu pozwala właścicielowi firmy kompleksowo rozwiązać kwestię obsługi księgowo-kadrowej w rozsądnej cenie. Zyskuje on pewność, że doświadczona księgowa będzie prowadzić wszelkie rozliczenia w sposób prawidłowy. Wiedza z zakresu prawa podatkowego oraz przepisów o rachunkowości umożliwia jej świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Ponadto biuro rachunkowe ma ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) od szkód wyrządzonych w następstwie wykonywania usług księgowych takich jak np. nieścisłości w rozliczeniach podatkowych. Przedsiębiorca nie musi się więc martwić o poprawność i rzetelność księgowości swojej firmy. Ewentualne koszty nałożone np. przez Urząd Skarbowy za błędy popełnione przez księgową pokrywa bowiem biuro.

Oprócz tego właściciel firmy korzystając z usług outsourcingowych, reprezentowany jest przed Urzędem Skarbowym i ZUS. W tych oraz innych instytucjach o jego interesy dba profesjonalista, który ma należytą wiedzę i umiejętności.

Comiesięczne wypełnianie dokumentów, prowadzenie ksiąg podatkowych czy sporządzanie deklaracji to czasochłonne zajęcia, wymagające skupienia i dokładnej analizy oraz śledzenia przepisów prawa podatkowego. Czy przedsiębiorca ma to czas? Raczej nie, dlatego lepiej to zadanie zlecić księgowej z biura rachunkowego, która może pomóc także przed i w czasie kontroli z Urzędu Skarbowego lub ZUS-u.

Korzystanie z zewnętrznych usług księgowych to również oszczędność pieniędzy. Samodzielne prowadzenie rozliczeń generuje dodatkowe koszty, ponieważ niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, oprogramowania itp. Jeśli przedsiębiorca zatrudni księgową na etat, będzie musiał liczyć się z comiesięcznymi wydatkami na pensję i obligatoryjne składki oraz z tym, że pracownik może np. wziąć urlop lub zachorować, co wiąże się z koniecznością znalezienia na jego miejsce zastępstwa.

Korzystając z pomocy biura rachunkowego, płaci się tylko za wykonane usługi księgowe. Dodatkowo można zakwalifikować je do kosztów prowadzenia działalności. Wygodna jest również forma dostarczania dokumentów. Może się to odbywać osobiście, pocztą albo e-mailem.

Współpraca z biurem księgowym Sabiny Nowak z Żywca jest więc korzystnym rozwiązaniem. Służy ona swoją pomocą i doradztwem w przypadku różnych pytań, czy wątpliwości oraz wiedzą i doświadczeniem w zakresie mediacji i negocjacji. Cennik świadczonych usług jest indywidualnie ustalany z Klientem.

księgowa żywiec
usługi księgowe Żywiec